Hakkımızda

Vizyonumuz:

Tolivio olarak Yenilikçi, kaliteyi ve Çevreyi esas alan anlayışımızla tüketicilere en kaliteli ürünleri sunarak, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak ve Zeytinyağı ve Zeytin ürünlerinde Türkiye’nin ve özellikle Dünya’nın sayılı gurme markaları listesinde yer almak ve bunu korumaktır.

Misyonumuz:

Tolivio Zeytinyağları olarak temel değerleri ilke edindik, SAĞLIK ve DOĞAYA SAYGI unsurları içinde üretim aşamalarımızı gerçekleştirmek. Doğa’nın bize sunduklarını bozmadan, kirletmeden, özenle işleyerek ve sağlığa en faydalı şekli ile üretmeyi hedefimizin ilk sırasına koyduk. İnsan hayatına ve sağlığına verdikleri bu önemi hatırlatması için de sloganımızı SAĞLIK İÇEREN BİR YUDUM olarak seçtik.

 

Erken Hasat Zeytinyağı Çeşitleri

Erken hasat zeytinyağını; Eylül ve Ekim aylarında özenle hasat edilen zeytinlerin soğuk sıkım yöntemiyle işlenmesi sonucu üretilir. Düşük asit  oranına sahip olan erken hasat zeytinyağı içerisindeki doğal polifenol miktarı çok yüksektir ve bu fenoller sağlığı koruyan doğal antioksidanlardır. Meyvemsi, acılık ve yakıcılık gibi duyusal özellikleriyle erken hasat zeytinyağları özellikle çiğ tüketim için uygundur. Sabah aç karnına tüketmek, kahvaltılarınızın eşlikçisi olarak, salatalarda kullanarak veya yemekler piştikten sonra üzerinde gezdirerek içeriğinden en fazla yararlanabilirsiniz.

Olgun Hasat Zeytinyağı Çeşitleri

Zeytinyağını yemeklerinde kullananların ilk tercihi olan olgun hasat zeytinyağı; Kasım ve Aralık aylarında özenle hasat edilen zeytinlerin soğuk sıkım yöntemiyle işlenmesi sonucu üretilir. Fenolik bileşikleri erken hasata göre daha az olduğundan olgun hasat zeytinyağında acılık, yakıcılık ve meyvemsi özellikleri daha azdır.

 

 

Zeytinin hikayesi “Delice’den başlar”

Memecik türü doğada kendiliğinden yetişen Delice Zeytin zerine aşılanan memecik türü Zeytinin yağıdır.

Akçalı Köylüleri der ki;

Akçalı köylülerinin, “Karatavuk kuşunun kursağından geçmeyen zeytin çekirdeği çimlenmez” sözlerini sık sık duyarım. Evet, “Zeytini kuşlar da diker”. Lakin karatavuk kuşu dikmekle kalmaz, öncelikle yediği zeytinlerin çekirdeklerini kursağında mayalandırarak çimlenecek hale getirir.

Yükleniyor...